MODELOVÁNÍ TUNELŮ
MODELOVÁNÍ TUNELŮ A PODZEMNÍCH PROSTORŮ v prostředí programového systému CARLSON

MODELOVÁNÍ TUNELŮ

Podpora činnosti prováděné hornickým způsobem
Více než 22 let zkušeností.

Podpora činnosti prováděné hornickým způsobem

Digitální modely měst
Nově zařazujeme do naší nabídky služeb zpracování digitálních modelů měst.

Digitální modely měst

3D modelování a vizualizace projektů liniových staveb a krajiny
Jestliže platí, že jeden obrázek řekne více než tisíc slov, potom jedna interaktivní dynamická prezentace vydá za tisíc vět!

3D modelování a vizualizace projektů liniových staveb a krajiny

CARLSON projekční systémy
Carlson software je profesionální sada nástrojů, které pracují jako nadstavby programových systémů AutoCAD a IntelliCAD. Profesní 3D software v češtině za cenu obvyklou pro 2D CAD.

CARLSON projekční systémy

 

Nový hardware od společnosti Carlson Software

 

Carlson Void Scanner

Void Scanner je díky svým parametrům při výšce skenovací hlavy 20 cm a šířce 14 cm předurčen ke  skenování i malých podzemních prostorů. Skenovat je možné provádět ve vertikální i horizontální poloze. Vyznačuje se zvýšenou odolností proti prachu a vodě.

Skener je možno propojit s počítačem pomocí WiFi modulu. Void Scanner skenuje rychlostí 200 bodů za sekundu, s vertikálním rozsahem 270° a horizontálně plných 360°

 

Carlson Void-Scanner

 

 

Carlson Quarryman Pro

Výkonný systém pro laserové skenování a měření, který je primárně určen pro nasazení v prostředí náročných provozů, jako jsou povrchové doly, skládky a stavby.

Quarryman Pro je lehký a snadno přenositelný a může být tak jednoduše transportován mezi jednotlivými lokalitami. Odolnost proti prachu a vodě zaručuje jeho plnou funkčnost v těch nejtěžších podmínkách.

Quarryman Pro může pracovat v manuálním módu, kdy operátor sbírá ručním měřením jednotlivé body, nebo v automatickém režimu, kdy pracuje jako laser skener s rychlostí 250 bodů za sekundu. Všechny údaje zaznamenává na USB úložiště. Prostřednictvím programu Quarryman Viewer je možné   prohlížení prostorových dat, jejich uprava, analýza a export do dalších formátů.

Quarryman Pro je nabízen ve dvou verzích. Základní verze Short Range s maximální vzdáleností měření 750 metrů a s verzí Long Range, která má maximální vzdálenost měření 1500 m.

 

Carlson Quarryman Pro

 

Carlson C-ALS (Cavity – Auto scanning Laser System)

Unikátní laserový skener, který umožnuje mapování jinak nedostupných míst, a to rychle a bezpečně.

Carlson C-ALS je díky standardu IP67 voděodolný a prachuodolný. Případného ponoření skeneru do zatopené podzemní dutiny se není třeba obávat, C-ALS dokáže vydržet ponor až do 1 metru vodního sloupce.

Systém je dodáván jako soustava potrubí z lehkých materiálů o segmentech délky 1 m a průměru 50 mm. Skener je možné tak spustit do vrtů o délce až 200 metrů.

V čele měřící hlavy je umístěna kamera a operátor má tak pohodlný pohled během spouštění skeneru a při vlastní práci. Ve skeneru jsou umístěny senzory úklonu a rotace s možností instalace kompasu. Na povrch jsou data z hlavy skeneru přenášeny kabelem do počítače a operátor je schopen okamžitě vyhodnotit naměřená data.

Hlava skeneru má rozsah plných 360° bez žádných slepých míst. Dosah skeneru je 150 metrů.

C-ALS skener se hodí k průzkumu například:

- Podzemních dutin, jeskyní

- Podzemních nádrží

- Nepřístupných střešních prostor

- Průzkumu zavalených důlních děl

- Propustků

- Bunkrů a šachet

- Průmyslových zařízení, kde je vstup pro osoby nebezpečný, nebo nemožný

 

Carlson C-ALS

 

 

Carlson ILM – Průmyslové laserové moduly pro bezkontaktní měření vzdálenosti

Moduly ILM používají laserového paprsku k výpočtu vzdálenosti. Použitý laserový modul dle svého typu  využívá naměřených hodnot ke spouštění dalších činností a zařízení, jako například kamery nebo poplašná zařízení.

Dostupné varianty ILM:

ILM-R – standardní měření vzdálenosti – údaj o vzdálenosti je posílán frekvencí 9Hz, kdy je vypočítán jako průměr ze 20 měření

ILM-T – spínač – ILM-T varianta poskytuje spouštěcí signál pokud vzdálenost k měřenému cíli je v uživatelem definovaných mezích

ILM-HR -  měření vzdálenosti s vysokou frekvencí 400Hz

 

Pokud Vás tyto produkty zaujaly, neváhejte kontaktovat našeho pracovníka, který Vám poskytne další informace: vsmejkal@datasystem.cz